Rynki na których prowadzona jest działalność
A
A
A
Netmedia S.A. działa na kilku różnych rynkach, w tym rynku turystycznym, rynku nieruchomości oraz rynku metali szlachetnych.  Głównym mianownikiem dla wszystkich podmiotów jest wykorzystanie zaawansowanych technologii informatycznych w celu stworzenia przewagi konkurencyjnej.  Większość Spółek z Grupy kapitałowej Netmedia aktywnie tworzy własne innowacyjne rozwiązania informatyczne.
eTravel
eTravel S.A., bezpośrednio oraz poprzez spółki zależne, działa we wszystkich segmentach rynku turystycznego (hotele, bilety lotnicze, MICE, rejsy wycieczkowe, wycieczki, bilety kolejowe, wynajem samochodów oraz inne) gdzie jest liderem rynku sprzedaży usług turystycznych w Polsce pod względem liczby dokonywanych rezerwacji jak i ich wartości.

W szczególności, eTravel specjalizuje się w dziedzinie Business Travel Management, zapewniając klientom kompleksową i profesjonalną obsługę podróży służbowych oraz optymalizację budżetów na podróże służbowe .  eTravel posiada własną autorską platformę informatyczną działającą pod marką CTA – Corporate Travel Assistant.  CTA usprawnia proces rezerwacyjny oraz umożliwia  zarządzanie podróżami służbowymi.   CTA udostępnia klientom ofertę ponad miliona obiektów noclegowych na całym świecie pochodzących z ponad 50 systemów rezerwacyjnych oraz oferty połączeń lotniczych pochodzących z 3 głównych GDSów.  CTA działa na zasadzie „meta-search” przeszukując wszystkie dostępne zasoby i automatycznie wybierając dla klientów eTravel najlepsze oferty.  Dodatkowo CTA umożliwia wprowadzenie wszelkich zasad polityki podróży i bez względnie przestrzega jej realizacji zarówno z poziomu bezpośrednich rezerwacji klientów jak i pracy konsultantów eTravel.

eTravel również świadczy usługi dla klientów indywidualnych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, między innymi pod markami www.hotele.pl, www.lataj.pl, www.rejsy.pl  i www.staypoland.com oraz dla innych biur podróży.  

eTravel jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce korporacji EGENCIA – jednego z liderów na świecie w obsłudze podróży służbowych. W ramach przedstawicielstwa eTravel jest odpowiedzialna za obsługę w Polsce globalnych klientów pozyskanych przez EGENCIA. eTravel uczestniczy również w globalnej sieci biur podróży – Business Plus Lufthansa City Center. Dzięki temu eTravel posiada dostęp do „know-how” oraz narzędzi umożliwiających obsługę klientów na najwyższym poziomie.
yieldPlanet
YieldPlanet S.A. jest spółką świadczącą innowacyjne usługi informatyczne dla obiektów noclegowych. Głównym produktem spółki jest oprogramowanie w modelu SaaS dostępne dla hoteli pod adresem www.yieldplanet.com.  Oprogramowanie to umożliwia zarządzanie cenami pokoi, w tym optymalne ustalanie wartości oraz ich dystrybucję do pośredników oraz na własną stronę www hotelu.  YieldPlanet dostarcza oprogramowanie do ponad 3.500 obiektów noclegowych w ponad 60 krajach na całym świecie. Sprzedaż odbywa się zarówno poprzez własne zasoby sprzedażowe jak i sieć dystrybutorów w wielu regionach świata.  YieldPlanet posiada biura własne w Warszawie, Barcelonie oraz Bukareszcie.  YieldPlanet jest zintegrowany z blisko 400 portalami, systemami dystrybucji, hurtownikami oraz systemami zarządzania hotelami z całego świata.  YieldPlanet posiada grant z NCBR i współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim oraz University of Princeton w USA przy tworzeniu swoich algorytmów.

TNS
Travel Network Solutions sp. z o.o. (TNS) jest podmiotem konsolidującym agencyjny kanał dystrybucji produktów turystycznych. W ramach realizacji projektu stworzona została ogólnopolska sieć franczyzowych biur podróży działających pod wspólną, rozpoznawalną marką „Wakacyjny Świat”, oferujących klientom możliwość zakupu pełnej oferty turystycznej dostępnej na polskim rynku (wycieczki, rejsy, bilety lotnicze i kolejowe oraz hotele). Obecnie w sieci Wakacyjnego Świata działa ponad 100 biur podróży.  TNS jest jednym z liderów na polskim rynku pod względem wielkości sieci oraz generowanych obrotów w sprzedaży usług turystycznych.

Nsoft
Nsoft S.A. udostępnia biurom nieruchomości w modelu SaaS innowacyjne oprogramowanie do zarządzania biurem nieruchomości, ofertami oraz relacjami z klientami. Oprogramowanie umożliwia biurom nieruchomości automatyczną aktualizację ofert na własnej stronie www oraz na portalach ogłoszeniowych.  Nsoft dostarcza również do stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami zaawansowane oprogramowanie typu „system MLS” umożliwiające wymianę ofert oraz współpracę pomiędzy biurami nieruchomości.  Nsoft był pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła na rynku system MLS.
Pronet
ProNET Sp. z o.o. jest producentem profesjonalnego oprogramowania dla banków oraz podmiotów z rynku nieruchomości umożliwiającego wycenę nieruchomości, wymianę oraz przechowywania informacji o wycenach nieruchomości.

Pronet posiada oprogramowanie Walor Bank będący produktem usprawniającym pracę Banku w obszarach związanych z wyceną nieruchomości, oceną wartości nieruchomości oraz ryzyka udzielanych kredytów hipotecznych. Współpracuje on z systemem AMRON, zarówno przy wysyłaniu jak i odbieraniu danych z tego systemu. Pomaga w budowaniu i kompleksowej obsłudze własnej bazy transakcji, profesjonalnie skatalogowanej według specyfikacji zawartej w rekomendacji J oraz w tworzeniu wycen nieruchomości lub kontroli wycen tworzonych przez zewnętrznych rzeczoznawców.
Notowanie: